Ze względu na bogactwo kolorów oraz naturalnych wzorów posadzki kamienne, takie jak marmur, granit, czy lastryko posiadają duże walory estetyczne.

Dobrze wykończone i obrobione są materiałami niezwykle wdzięcznymi, jednak ich trwałość, choć zróżnicowana, jest mało odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak sól, piasek, czy związki chemiczne. Dlatego każde posadzki kamienne wymagają troskliwej pielęgnacji, a z upływem czasu renowacji. Ta zaś wskazana jest w przypadku potrzeby wyeliminowania takich skaz, jak uskoki pomiędzy płytkami, ubytki, matowa powierzchnia, czy głębokich zanieczyszczeń, które wniknęły głęboko w podłoże kamienne. Proces renowacji wykonywany jest najczęściej na mokro, przy użyciu tarcz diamentowych o różnej gradacji. Jest to zabieg stosowany, w momencie, kiedy efekt nabłyszczenia jest niezadowalający.

Kompletny proces renowacji polegający na wielokrotnym szlifowaniu i polerowaniu powierzchni jest złożony i ma na celu:

Z

likwidację zarysowań

Z

uzupełnienie ubytków

Z

nadanie posadzce lustrzanego połysku

Z

wyciągnięcie głębi barw kamienia

Z

zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych (piasek, sól, środki chemiczne)

RENOWACJA JEST PROCESEM WIELOETAPOWYM

Liczba wykonywanych operacji uzależniona jest od rodzaju kamienia, stopnia jego uszkodzenia oraz oczekiwanego efektu rozproszenia światła.Po uprzednich oględzinach posadzki, zabezpieczeniu pomieszczenia przed wnikaniem wody, bądź pyłu dobieramy odpowiednie narzędzia, które posłużą nam przy realizacji zlecenia.

l

Etap I

W zależności od poziomu uszkodzenia powierzchni (głębokości rys, ilości ubytków) oraz stopnia nierówności płyt szlifowanie zaczynamy używając narzędzi metalowych w celu wyrównania powierzchn
l

Etap II

Uzupełnianie istniejących ubytków (głębokie rysy, odpryski płyty). Używana jest do tego żywica z utwardzaczem oraz odpowiedni barwnik tak, aby kolor wypełnienia był jak najbardziej zbliżony do szlifowanej powierzchni
l

Etap III

Następna czynność to wielokrotne szlifowanie przy użyciu narzędzi diamentowych, których zadaniem jest stopniowe wygładzanie szlifowanej powierzchni. Powoduje to „zamknięcie” powierzchni kamienia oraz zmniejsza rozproszenie światła, co daje nam efekt tak zwanego połysku
l

Etap IV

Prace końcowe to użycie odpowiedniego dla danego kamienia rodzaju proszku polerskiego, który ma na celu zwiększenie połysku oraz zabezpieczenie kamienia odpowiednim impregnatem, dzięki czemu posadzka będzie trwale zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci i brudu.

SZLIFOWANIE LEKKIE PRZY UŻYCIU PADÓW

Szlifowanie padami stosujemy w momencie niewielkiego uszkodzenia posadzki marmurowej.

Szlifowanie padami stosujemy w momencie niewielkiego uszkodzenia posadzki marmurowej. Metoda ta jest mniej czasochłonna, a co za tym idzie tańsza, ponieważ występuje nieporównywalnie mniejsza ingerencja w szlifowaną powierzchnię. Wiąże się to oczywiście z innym efektem końcowym, ponieważ metoda ta nie pozwala na usunięcie głębokich rys. Jednakże w momencie posiadania przez klienta mniejszego budżetu jest to dobre rozwiązanie na przywrócenie połysku i znaczne polepszenie wyglądu posadzki.

Podczas szlifowania używamy specjalnych padów zakładanych na maszynę jednotarczową i zaczynamy od pada o najniższej gradacji. Wszystkie czynności z tym związane wykonujemy na mokro z wykorzystaniem odkurzacza do ściągania wody. Stosujemy 3 bądź 4 stopniową gradację padów. Po każdej gradacji ściągamy wodę ze szlifowanej powierzchni. Jeżeli istnieje potrzeba wyciągnięcia większego połysku używamy proszku polerskiego. Na koniec dokładnie myjemy i impregnujemy posadzkę.

Kontakt

Adres

ul. Plac Czerwca 1976r. 2
02-495 Warszawa
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner