Lastryko, dzięki prostej technologii wykonania i funkcjonalności cieszyło się ogromną popularnością jako posadzka w budynkach mieszkalnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Niestety z biegiem lat posadzki lastrykowe pękają, pojawia się duża ilość ubytków, a chłonny i niezabezpieczony cement, który jest bazą posadzki, ulega całkowitemu zmatowieniu. Dzięki nowoczesnej technologii oraz bardzo dużemu doświadczeniu, możemy to jednak zmienić. Proponujemy Państwu całkowitą renowację takiej posadzki.

Dzięki naszym zabiegom Państwa posadzka nie tylko odzyska lustrzany połysk oraz głębię barw, ale będzie się znacznie lepiej prezentować, aniżeli coraz popularniejsze płytki gresowe, którymi często zupełnie niepotrzebnie zasłania się zniszczone lastryko. Nasza doświadczona ekipa specjalistów proponuje kompleksową renowację posadzki oraz schodów, do uzyskania lustrzanego połysku, lub efektu satyny.

W skład usługi wchodzą następujące czynności:

Z

szlifowanie narzędziami diamentowymi w celu wyrównania powierzchni posadzki oraz nadania efektu połysku, bądź satyny

Z

uzupełnienie wszelkiego rodzaju ubytków w posadzce oraz stopniach i cokołach

Z

odtworzenie dużych fragmentów zniszczonej posadzki lub stopni

Z

zdjęcie starych powłok farby z cokołów i podstopni

Z

impregnację, która na długie lata zabezpieczy lastryko przed wnikaniem brudu i wody Przy okazji możemy naprawić Państwu metalowe poręcze i jeżeli zajdzie taka potrzeba osadzić je z powrotem w stopniach.

Poniżej przedstawiamy przykład renowacji posadzki lastryko

SZLIFOWANIE MARMURU

Posadzki i schody marmurowe można spotkać praktycznie wszędzie. Marmur jest kamieniem stosunkowo miękkim i łatwo poddającym się obróbce.

W zależności od stopnia zniszczenia marmuru, bądź aktualnie posiadanego budżetu proponujemy naszym klientom dwa rozwiązania:

Z

pełną renowację poprzez wielokrotne szlifowanie marmuru

Z

uzupełnienie wszelkiego rodzaju ubytków w posadzce oraz stopniach i cokołach

Posadzki i schody marmurowe można spotkać praktycznie wszędzie. Marmur jest kamieniem stosunkowo miękkim i łatwo poddającym się obróbce.

SZLIFOWANIE BETONU

Beton, dzięki przystępnej cenie oraz prostej technologii wykonania, jest bardzo popularnym materiałem do budowy posadzek, szczególnie w obiektach o charakterze przemysłowym.

Niestety oprócz niewątpliwych zalet posiada również wady. Niezabezpieczona posadzka bardzo łatwo ulega zarysowaniom, wchłania wszelkie ciecze, które z czasem odbarwiają powierzchnię. Dodatkowo beton wydziela pył, przez co bardzo trudno utrzymać jest wymaganą czystość w obiekcie.

Rozwój technologii szlifowania oraz nowa generacja impregnatów i utwardzaczy do betonu sprawiła, że ten rodzaj materiału stał się wręcz idealny jako posadzki sklepowe, warsztatowe, lub nawet domowe. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym polerowany beton nadaje się do zastosowania we wnętrzach, w których mamy do czynienia z żywnością i w sklepach wielkopowierzchniowych.

Beton pod wpływem szlifowania narzędziami diamentowymi staje się błyszczącą, równą i łatwą do utrzymania w czystości powierzchnią, która jest idealna do zastosowań przemysłowych. W efekcie szlifowania podłoga staje się twarda i mocna, zwiększa się wytrzymałość, odporność na ścieranie, eliminuje się powstawanie pyłu, uderzeń, zarysowań. Zniwelowane zostają również konsekwencje działań środków chemicznych, znikają problemy z ciężkimi zabrudzeniami w postaci śladów opon. Przy odrobienie wysiłku powierzchnia może być utrzymywana w idealnej czystości.

Technika szlifowania betonu przypomina szlifowanie innych posadzek kamiennych.

l

Etap I

Odsłonięcie struktury betonu poprzez jego zdzieranie
l

Etap II

Użycie specjalnego środka impregnującego mającego na celu związanie betonu, co w efekcie daje jego większą wytrzymałość i twardość
l

Etap III

Szlifowanie kilkoma gradacjami narzędzi szlifierskich aż do uzyskania oczekiwanego połysku

SZLIFOWANIE GRANITU

Posadzki granitowe są znacznie twardsze od innych kamieni, jak na przykład marmuru, przez co technologia obróbki jest bardziej skomplikowana i wymaga większego doświadczenia od operatorów maszyn szlifujących.

Granit podczas procesu obróbki bardzo mocno wchłania wodę, która przedostaje się poprzez uszkodzone fugi pomiędzy płytami. W związku z czym bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem wszelkich prac wymienić uszkodzone fugi, a w trakcie ich trwania niezwłocznie i na bieżąco usuwać wodę. W innym przypadku na „przemoczonym” granicie pozostaną wyraźne plamy, które mogą się utrzymywać nawet przez kilka miesięcy.

Głównym celem szlifowania granitu jest zlikwidowanie efektu „klawiszowania”, czyli nierówności pomiędzy poszczególnymi płytami powstałymi na etapie kładzenia posadzki. Równie ważnym powodem jest potrzeba nadania lustrzanego połysku, dzięki czemu posadzka będzie łatwa w utrzymaniu czystości, a przy okazji zyska niepowtarzalny wygląd.

Kontakt

Adres

ul. Plac Czerwca 1976r. 2
02-495 Warszawa
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner